لوله آبرسانی, محصولات

لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی پارس زانوس

 

واحد فروش قفسه بندی و تجهیزات انبار 02167523

جایگزین مناسب برای انواع لوله ها

درباره لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی یکی از مهم‌ترین لوله‌های کاربردی در کشاورزی، انتقال آب شهری و روستایی و ساختمان‌سازی است. بدون این لوله، عملاً کار انتقال آب با دشواری‌های زیادی همراه است. این لوله باید بتواند حجم زیادی از آب سالم و بهداشتی را از درون خود برای استفاده در مزرعه، باغ، شهر، روستا، ساختمان، و فضاهای مسکونی را منتقل کند. پس ایمن بودن این لوله‌ها، اهمیت زیادی دارد.

کیفیت لوله پلی اتیلن آبرسانی باید به اندازه‌ای باشد که در طول زمان، بتواند این وظیفه را انجام بدهد. طول عمر این لوله، با توجه به استانداردهایی که دارد و آزمایش های انجام شده، بیشتر از پنجاه سال است. اما اگر شرایط محیطی، آب و هوایی و محل استفاده مناسب باشد، تا 75 و حتی صد سال هم عمر می‌کند.

چنین طول عمری برای یک لوله، یک استثنا به حساب می‌آید. وقتی به خانه‌های قدیمی، لوله‌کشی‌های شهری و روستایی نگاه می‌کنیم، همیشه با شکستگی، خرابی و پوسیدگی روبرو می‌شویم. با لوله پلی اتیلن آبرسانی، عملاً دیگر نگرانی در مورد خرابی و نشت آب، وجود ندارد.


اهمیت لوله پلی اتیلن آبرسانی 

شبکه آبرسانی در هر منطقه‌ای، نیاز به لوله‌هایی دارد که کیفیت آب آشامیدنی و کشاورزی را تضمین کند. لوله پلی اتیلن آبرسانی با پایداری بالا، می‌تواند سلامت و پاکیزگی آب را در طول عبور از خود تضمین کند. آب با هر میزان املاح و خلوص که وارد لوله پلی اتیلن آبرسانی شود، با همان کیفیت هم به دست مصرف کننده می‌رسد. همین موضوع باعث شده که لوله پلی اتیلن آبرسانی در صدر لیست خرید برای انتقال آب قرار دارد.

طول عمر بالایی که دارد، به دولت‌ها، شهرداری‌ها و دهداری‌ها این اطمینان را می‌دهد که آبرسانی در این منطقه برای مدت طولانی با کیفیت مناسب وجود خواهد داشت.

برای کشاورزان نیز این مزیت را دارد که تمام مزرعه از آب کشاورزی مناسب استفاده می کند. رشد گیاهان و کیفیت میوه و محصول نهایی، به اندازه‌ای خوب هست که بتوانند به بازار عرضه کنند. برای کشاورز اهمیت دارد که با مصرف آب کمتر، محصول بیشتری داشته باشند. دغدغه کشاورز تا حدی در مورد این موضوع زیاد است.


آشنایی با راهنمای خرید لوله پلی اتیلن 


اهمیت سلامت آب با لوله پلی اتیلن آبرسانی

زندگی و سلامت گیاهان و انسان‌ها و همین‌طور حیوانات در دامداری‌ها، به سلامت آب وابسته است. حتی نمی‌شود در مورد این موضوع شوخی کرد که ناخالصی‌های از لوله به درون آب وارد شود. این موضوع اصلاً قابل چشم‌پوشی نیست و باید لوله آبرسانی دارای کیفیت مناسب و استاندارد باشد.

سلامت و شکل و قیافه و اندازه گیاهانی که به دست مشتری می‌رسد، وابسته به سلامت آب و مواد معدنی مناسب است. تلاش و زحمت چند ماه و حتی یک سال کشاورز، وابسته به آبی است که به گیاهان خودش می‌رساند. دامداران به دام‌های خود وابسته‌اند و انسان نیز با کیفیت آبی که می‌خورد سر پا خواهد ماند. اهمیت لوله پلی اتیلن آبرسانی در این است که سلامتی ما را تضمین می‌کند.


لوله پلی اتیلن آبرسانی چیست؟

لوله‌ پلی اتیلن ابیاری و آبرسانی به دلیل ساختار پلی‌اتیلنی که دارند، انعطاف‌پذیری بالایی داشته و در برابر نفوذ عوامل خارجی بسیار مقاوم هستند. امروزه برای جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت و همچنین کاهش هزینه‌های اجرای پروژ‌های عمرانیآبیاری و آبرسانی، از این نوع لوله‌ه استفاده می‌شود. وجود ویژگی‌های منحصر به فرد در این نوع لوله در مقایسه با سایر لوله‌ها، از جمله لوله‌های فلزی، بتی و سیمانی، چدنی و PVC باعث شده است که استفاده از آن در خطوط انتقال آب به اولین گزینه تبدیل شود.

این لوله، اهمیت زیادی در تمام صنایع دارد. از جمله صنایعی مانند کشاورزی، دامداری، ساختمان‌سازی، شهرسازی، شهرک‌سازی و… بخش‌های دیگر که با انتقال آب در حجم بالا سر و کار دارد.


ویژگی مهم لوله پلی اتیلن آبرسانی

در برابر شرایط سخت محیطی خوب از خودش مقاومت نشان می‌دهد. در طولانی مدت، هیچ نشتی یا شکستگی یا ترکیدگی خاصی از آن دیده نمی‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که بتوانیم از این لوله ها در شرایط مختلف استفاده کنیم. در هر شرایط محیطی می توانیم خط لوله پلی اتیلن داشته باشیم و از مبدأ تا مقصد را با اتصالات درست، انتقال آب را به شکل درست انجام بدهیم. حتی فاضلاب های شهری، بیمارستانی و… از این لوله ها نشت نمی‌کند و به همان جایی منتقل می شود که بتوان آنها را مدیریت کرد. 


لوله آبرسانی بدون نشتی

نشتی دادن آب به معنای نم دادن به ساختمان، مشکلی است که ساختمان‌های قدیمی را دچار دردسر می‌کند. اگر لوله به اندازه کافی مقاومت نداشته باشد، امکان ترکیدن و به بار آوردن خرابی در ساختمان چندین برابر می‌شود. ساختمان‌هایی که با مشکلات نشتی آب روبرو می‌شوند تا ماه‌ها و گاهی سال‌ها درگیر باقی می‌مانند. در نتیجه باید با انتخاب لوله پلی اتیلن آبرسانی مناسب، ساختمان را نسبت به این موضوع بیمه کرد.


خرید لوله آبرسانی با کیفیت

برای خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی که سلامت آب را تضمین کند و به اندازه کافی باکیفیت باشد، لازم است که چند نکته را رعایت کنیم.

یک: لوله پلی اتیلن آبرسانی حتماً دارای نام برند، تاریخ تولید، سایز و اندازه و نشان استاندارد روی لوله باشد. اگر نام برند یا تاریخ تولید را روی لوله ندیدید، به کیفیت و ویژگی‌های آن شک کنید.

دو: لوله پلی اتیلن آبرسانی درجه یک، سلامت آب را تضمین می‌کند. اگر لوله دست دوم یا بی‌کیفیت خریداری کنید، به مرور زمان تجزیه می شود. رادیکال‌های آزاد تجزیه شده وارد سیستم آب مصرفی می‌شوند و سلامت حیوانات، گیاهان و در نهایت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. 

سه: این لوله‌ها در برابر شرایط محیطی و جوی مقاوم هستند. در زیر نور آفتاب تا پنجاه سال دوام دارند و روند پایدارسازی روی آن‌ها انجام شده است. بنابراین اگر لوله پلی اتیلن آبرسانی خریداری شده به سرعت زیر آفتاب تغییر شکل داده است، حتماً عملیات پایدارسازی روی آن انجام نشده است.

چهار: کیفیت تولید به مواد اولیه وابسته است. هر چه قدر هم که دستگاه‌های یک کارخانه جدید و تازه باشند، اگر مواد اولیه در رطوبت و زیر آفتاب قرار داده شده باشند، یا با دیگر پلیمرها مخلوط شده باشند، محصول نهایی هرگز کیفیت لازم را نخواهد داشت. 


قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی

برای دریافت قیمت روز لوله پلی اتیلن آبرسانی با مشاوران ما تماس بگیرید. از صفحه تماس با ما می‌توانید آدرس کارخانه و دفاتر مرکزی و شماره‌تماس‌ها را دریافت کنید. مشاوران در مورد کیفیت لوله پلی اتیلن آبرسانی و انواع مختلفی که دارد، راهنمایی‌های کافی را به شما خواهند کرد. این موضوع باید با دقت بررسی شود و مناسب‌ترین لوله برای فعالیت شما، پیشنهاد شود. 

تولید محتوای پارس زانوس

پارس زانوس در اینستاگرام

ویژگی‌های لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی پارس زانوس

وزن کم

 لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی در مقایسه با سایر لوله‌های فولادی، چدنی و بتنی از وزن کمی برخوردار هستند که این ویژگی موجب حمل آسان آن‌ها می‌شود.

لوله پلی اتیلن آبرسانی پارس زانوس

مقاومت بالا

 لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی در برابر اسید و باز و همچنین مواد شیمیایی و محلول‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل در مصارف گوناگون، مانند انتقال آب شرب استفاده می‌شود. این ویژگی کمک می‌کند که مشکلات سلامتی برای افراد به وجود نیاید و با خیال راحت و بدون دغدغه از آب شرب استفاده کنند. 
منعطف می‌شود

 

طول عمر لوله پلی اتیلن آبرسانی پارس زانوس

عمر ۵۰ ساله

 انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی به دلیل مقاومت بالا در برابر خاک و فشار هرگز دچار نشتی و استهلاک نمی‌شود به همین دلیل از عمر نیم قرنی برخوردار هستند.

لوله پلی اتیلن آّبرسانی پارس زانوس

اتصال بدون جوش

در این نوع روش نصب، دیگر نیازی به حرارت دادن به لوله نیست و لوله‌ها توسط کمربند و رابط به یکدیگر متصل می‌شوند.

لوله پلی اتیلن آّبرسانی پارس زانوس

تنوع در سایز و اندازه

این نوع لوله‌ها تا طول 12 متر به صورت شاخه‌ای، و برای لوله‌های به ضخامت بیشتر از 125 میلی‌متر، به صورت کلاف تولید می‌شود.

لوله پلی اتیلن آّبرسانی پارس زانوس در سرما

انعطاف پذیری بالا


انواع گرید‌های لوله پلی‌اتیلن از انعطاف بالایی برخوردار بوده و در شرایط و دماهای متفاوت منعطف می‌شود

اطلاعات بیشتر در مورد لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله‌های HDPE براساس قدرت طبقه‌بندی‌شده و بر اساس شدت پیشرفت‌های فن‌آوری قبلی طبقه‌بندی می‌شوند. این نوع لوله‌ها در سال ۱۹۵۰، به ویژه در نقل و انتقال آب آشامیدنی، مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و نتایج مثبتی از خودشان به جا گذاشته‌اند. یکی از لوله‌هایی که در حال حاضر در طیف گسترده‌ای استفاده می‌شود، سیستم‌های لوله‌کشی HDPE یا لوله پلی اتیلن سخت هستند که از لحاظ اقتصادی، در دسترس، عملکرد کارآمد و روش اتصال ساده‌ای دارند و مزیت‌هایی زیادی از خودشان نشان داده‌اند.

 

 • مزایا و ویژگی‌های این نوع لوله ها به صورت خلاصه در ذیل ذکر شده است. 
 1. وزن کم
 2. عدم نشت
 3. رسوب ناپذیری
 4. داشتن عمر طولانی
 5. مقاوم بودن در برابر ضربه
 6. مقاوم بودن در برابر سایش
 7. مقاوم در برابر حلال های آلی
 8. مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 9. مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
 10. مقاوم در برابر اشعة فرابنفش آفتاب
 11. عدم نیاز به پوشش و حفاظت کاتدی
 12. مقاوم در برابر حمله جوندگان و ریز جاندارها
 13. استحکام و انعطاف پذیری بالا و قابلیت تحمل تنش
 14. سهولت در نصب و اجرای سریع و حمل و نقل آسان

امکان استفاده از انواع اتصالات (اتصالات متنوع و تقریبا نا محدود)

برای استعلام قیمت به روز تماس بگیرید: 02191015051

جدول مشخصات وزنی و ضخامت لوله پلی اتیلن

جدول قطر و وزن لوله پلی اتیلن آّبرسانی
جدول قطر و وزن لوله پلی اتیلن آّبرسانی

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “لوله پلی اتیلن آبرسانی

نظرات بسته شده است.