لوله پلی اتیلن آبرسانی

واحد فروش قفسه بندی و تجهیزات انبار

02167523

جایگزین مناسب برای انواع لوله ها

درباره لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله آبرسانی پلی اتیلن به مرور زمان جایگزین لوله‌های فولادی و بتنی و سیمانی در خط انتقال آب و شبکه آبرسانی شده است. مزیت‌های بالای این پلیمر، ماندگاری، طول عمر، غیر سمی بودن لوله‌ها و… مزایای دیگر باعث شده که سرعت این جایگزینی روز به روز بالاتر برود. لوله‌های قدیمی در گذر زمان با خورده شدن، آسیب دیدن، رسوب کردن املاح معدنی درون آن و…. نیاز به جایگزینی داشته‌اند. لوله پلی اتیلن آبرسانی این مزیت را دارد که تا پنجاه سال، کیفیت خود را نگه دارد. در مقابل حلال‌ها، یخ زدگی و جوندگان هم مقاومت خوبی دارد.

لوله پلی اتیلن آبرسانی، به صورت دو جداره تولید می‌شود و انعطاف پذیری لوله آبیاری و نوار تیپ را ندارد. اما مقاومت خیلی خوبی در شرایط جوی مختلف، کشیدگی، تنش و فشارهای محیطی از خودش نشان می‌دهد. این مزیت باعث شده که در هر محیط و شرایطی بتوان به آن اطمینان کرد و پیش رفت.


آشنایی با راهنمای خرید لوله پلی اتیلن  و لوله پلی اتیلن چیست؟ 


اهمیت سلامت آب با لوله پلی اتیلن آبرسانی

سلامت آب شهری و ساختمانی مسئله مهمی است که باید حتماً رعایت شود. حتی برای کشاورزی و دامداری، این مسئله اهمیت حیاتی دارد. اگر ناخالصی‌های لوله همراه با آب منتقل شود، به حیوانات، گیاهان و در نهایت به سلامت انسان‌ها آسیب جدی وارد می‌شود. اگر از کنار این موضوع سرسری بگذریم، احتمال این‌که مجبور شویم تمام سیستم لوله‌کشی را از ابتدا بازسازی کنیم وجود دارد. 


لوله پلی اتیلن آبرسانی چیست؟

لوله‌ پلی اتیلن ابیاری و آبرسانی به دلیل ساختار پلی‌اتیلنی که دارند، انعطاف‌پذیری بالایی داشته و در برابر نفوذ عوامل خارجی بسیار مقاوم هستند. امروزه برای جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت و همچنین کاهش هزینه‌های اجرای پروژ‌های عمرانی-آبیاری و آبرسانی، از این نوع لوله‌ه استفاده می‌شود. وجود ویژگی‌های منحصر به فرد در این نوع لوله در مقایسه با سایر لوله‌ها، از جمله لوله‌های فلزی، بتی و سیمانی، چدنی و PVC باعث شده است که استفاده از آن در خطوط انتقال آب به اولین گزینه تبدیل شود.


ویژگی مهم لوله پلی اتیلن آبرسانی

در برابر شرایط سخت محیطی خوب از خودش مقاومت نشان می‌دهد. در طولانی مدت، هیچ نشتی یا شکستگی یا ترکیدگی خاصی از آن دیده نمی‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که بتوانیم از این لوله ها در شرایط مختلف استفاده کنیم. در هر شرایط محیطی می توانیم خط لوله پلی اتیلن داشته باشیم و از مبدأ تا مقصد را با اتصالات درست، انتقال آب را به شکل درست انجام بدهیم. حتی فاضلاب های شهری، بیمارستانی و… از این لوله ها نشت نمی‌کند و به همان جایی منتقل می شود که بتوان آنها را مدیریت کرد. 


لوله آبرسانی بدون نشتی

نشتی دادن آب به معنای نم دادن به ساختمان، مشکلی است که ساختمان‌های قدیمی را دچار دردسر می‌کند. اگر لوله به اندازه کافی مقاومت نداشته باشد، امکان ترکیدن و به بار آوردن خرابی در ساختمان چندین برابر می‌شود. ساختمان‌هایی که با مشکلات نشتی آب روبرو می‌شوند تا ماه‌ها و گاهی سال‌ها درگیر باقی می‌مانند. در نتیجه باید با انتخاب لوله پلی اتیلن آبرسانی مناسب، ساختمان را نسبت به این موضوع بیمه کرد.


خرید لوله آبرسانی با کیفیت

برای خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی که سلامت آب را تضمین کند و به اندازه کافی باکیفیت باشد، لازم است که چند نکته را رعایت کنیم.

یک: لوله پلی اتیلن آبرسانی حتماً دارای نام برند، تاریخ تولید، سایز و اندازه و نشان استاندارد روی لوله باشد. اگر نام برند یا تاریخ تولید را روی لوله ندیدید، به کیفیت و ویژگی‌های آن شک کنید.

دو: لوله پلی اتیلن آبرسانی درجه یک، سلامت آب را تضمین می‌کند. اگر لوله دست دوم یا بی‌کیفیت خریداری کنید، به مرور زمان تجزیه می شود. رادیکال‌های آزاد تجزیه شده وارد سیستم آب مصرفی می‌شوند و سلامت حیوانات، گیاهان و در نهایت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. 

سه: این لوله‌ها در برابر شرایط محیطی و جوی مقاوم هستند. در زیر نور آفتاب تا پنجاه سال دوام دارند و روند پایدارسازی روی آن‌ها انجام شده است. بنابراین اگر لوله پلی اتیلن آبرسانی خریداری شده به سرعت زیر آفتاب تغییر شکل داده است، حتماً عملیات پایدارسازی روی آن انجام نشده است.

چهار: کیفیت تولید به مواد اولیه وابسته است. هر چه قدر هم که دستگاه‌های یک کارخانه جدید و تازه باشند، اگر مواد اولیه در رطوبت و زیر آفتاب قرار داده شده باشند، یا با دیگر پلیمرها مخلوط شده باشند، محصول نهایی هرگز کیفیت لازم را نخواهد داشت. 


قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی

برای دریافت قیمت روز لوله پلی اتیلن آبرسانی با مشاوران ما تماس بگیرید. از صفحه تماس با ما می‌توانید آدرس کارخانه و دفاتر مرکزی و شماره‌تماس‌ها را دریافت کنید.


ویژگی‌های لوله پلی اتیلن آبرسانی

عمر 50 ساله

 انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی به دلیل مقاومت بالا در برابر خاک و فشار هرگز دچار نشتی و استهلاک نمی‌شود به همین دلیل از عمر نیم قرنی برخوردار هستند.

مقاومت بالا

لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی در برابر اسید و باز و همچنین مواد شیمیایی و محلول‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل در مصارف گوناگون، مانند انتقال آب شرب استفاده می‌شود. این ویژگی کمک می‌کند که مشکلات سلامتی برای افراد به وجود نیاید و با خیال راحت و بدون دغدغه از آب شرب استفاده کنند. 

وزن کم

 لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی در مقایسه با سایر لوله‌های فولادی، چدنی و بتنی از وزن کمی برخوردار هستند که این ویژگی موجب حمل آسان آن‌ها می‌شود.

انعطاف‌پذیری بالا

انواع گرید‌های لوله پلی‌اتیلن از انعطاف بالایی برخوردار بوده و در شرایط و دماهای متفاوت منعطف می‌شود

تنوع در سایز و اندازه

این نوع لوله‌ها تا طول 12 متر به صورت شاخه‌ای، و برای لوله‌های به ضخامت بیشتر از 125 میلی‌متر، به صورت کلاف تولید می‌شود.

اتصال بدون جوش

در این نوع روش نصب، دیگر نیازی به حرارت دادن به لوله نیست و لوله‌ها توسط کمربند و رابط به یکدیگر متصل می‌شوند.

انواع لوله پلی اتیلن آّبرسانی

انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی 

لوله پلی اتیلن آبرسانی به دو نوع اصلی تک‌جداره و دو‌جداره تقسیم می‌شود. این لوله‌ها در ابعاد مختلف تولید و عرضه می‌شوند که در پروژه‌های خطوط انتقال آب شهری و روستایی، جمع‌آوری آب‌‌های روان سطحی و آبیاری زمین‌های زراعی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر نوع زمینی که داشته باشید یا برای هر منطقه‌ای که بخواهید انتقال آب انجام بدهید،  این لوله ها به کمک می‌آیند. 

مزایای لوله پلی اتیلن تک جداره

 مزایای لوله پلی اتیلن  تک‌جداره  

 • امکان نصب آسان
 • طول عمر بالا
 • مقاومت در برابر خوردگی و ساییدگی
 • حمل و نقل آسان
 • امکان استفاده در زمین های ناهموار
 • مقاومت در برابر دماهای بالا تا ۸۰ درجه سانتی گراد
 • مقاومت در برابر دماهای پایین تا منفی ۷۰ درجه سانتیگراد
 • مقاومت در برابر فشار بالا تا ۱۶ اتمسفر
 • مقاوم در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی

مزایای لوله پلی اتیلن دو جداره

مزایای لوله پلی اتیلن دو جداره 

 • تولید شده با جدیدترین فناوری های روز دنیا
 • عدم گرفتگی در اثر رسوب‌گذاری
 • مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و حلال‌ها
 • مقاومت بالا در برابر فشار خارجی
 • مقاوم در برابر زمین لرزه
 • تعمیر و نگهداری آسان

گریدهای لوله پلی اتیلن انتقال آب پارس زانوس

گریدهای لوله پلی اتیلن انتقال آب 

تمامی گرید‌های لوله پلی اتیلن آبرسانی به ویژه گرید‌های PE100 و PE80 در برابر عوامل مخرب محیطی نظیر مواد شیمیایی، تنش، کشش، حرارت بالا، ترک‌خوردگی، رسوب‌گذاری و… بسیار مقاوم هستند. به عبارتی استفاده از مواد اولیه پلی اتیلن مرغوب در این نوع لوله‌ها موجب افزایش استحکام آن‌ها در برابر عوامل خارجی شده است. لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی با مواد اولیه PE100 و PE80 از سایز 20 تا 400 میلی‌متر با رده‌های فشاری 4 تا 16 اتمسفر در مصارف آبرسانی تحت فشار و مواردی از این قبیل استفاده می‌شوند.

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE 100

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE100 

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE100 از لحاظ مشخصات فیزیکی و عملکردی دارای ویژگی‌های خاصی است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به دانسیته بالا، وزن و ضخامت کمتر اشاره کرد. گرید PE100 به دلیل داشتن چنین ویژگی‌هایی می‌تواند فشار بیشتری را تحمل کند. همچنین گرید PE100 با توجه به داشتن خاصیت ضد اشعه ماورا بنفش، بسیاری از مشکلات لوله پلی اتیلن را در زمینه اتصالات و انتقال خطوط آب برطرف کرده‌است. این گرید از لوله پلی اتیلن به مراتب استحکام و وزن کمتری به نسبت سایر گرید‌ها دارد و به همین دلیل از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه‌تر است.

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE80

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE80 

لوله پلی اتیلن آبرسانی PE80 از دانسیته کمتری نسبت به گرید PE100 برخوردار است؛ بنابراین گرید PE80 وزن و ضخامت بیشتری دارد. هزینه طراحی و تولید این نوع لوله نیز به مراتب بیشتر از گرید PE100 است. مواد پلی اتیلن آبرسانی PE80 بیشتر در زمینه تولید لوله‌های دوجداره کاروگیت به کار می‌روند. لوله‌های پلی اتیلن آبرسانی که با مواد PE80 تولید می‌شوند، برای خطوط انتقال آب در زمین‌های کشاورزی و زراعی مناسب هستند.

کاربرد لوله های پلی اتیلن

برای لوله کشی در حوزه های گوناگون

اطلاعات بیشتر در مورد لوله پلی اتیلن آبرسانی

اطلاعات بیشتر لوله پلی اتیلن آّبرسانی پارس زانوس
طبقه‌بندی انواع لوله پلی اتیلن

لوله‌های HDPE براساس قدرت طبقه‌بندی‌شده و بر اساس شدت پیشرفت‌های فن‌آوری قبلی طبقه‌بندی می‌شوند. این نوع لوله‌ها در سال ۱۹۵۰، به ویژه در نقل و انتقال آب آشامیدنی، مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و نتایج مثبتی از خودشان به جا گذاشته‌اند. یکی از لوله‌هایی که در حال حاضر در طیف گسترده‌ای استفاده می‌شود، سیستم‌های لوله‌کشی HDPE یا لوله پلی اتیلن سخت هستند که از لحاظ اقتصادی، در دسترس، عملکرد کارآمد و روش اتصال ساده‌ای دارند و مزیت‌هایی زیادی از خودشان نشان داده‌اند.

مزایای لوله های پلی اتیلن با سایر لوله ها

 • مزایا و ویژگی‌های این نوع لوله ها به صورت خلاصه در ذیل ذکر شده است. 
 1. وزن کم
 2. عدم نشت
 3. رسوب ناپذیری
 4. داشتن عمر طولانی
 5. مقاوم بودن در برابر ضربه
 6. مقاوم بودن در برابر سایش
 7. مقاوم در برابر حلال های آلی
 8. مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 9. مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
 10. مقاوم در برابر اشعة فرابنفش آفتاب
 11. عدم نیاز به پوشش و حفاظت کاتدی
 12. مقاوم در برابر حمله جوندگان و ریز جاندارها
 13. استحکام و انعطاف پذیری بالا و قابلیت تحمل تنش
 14. سهولت در نصب و اجرای سریع و حمل و نقل آسان

امکان استفاده از انواع اتصالات (اتصالات متنوع و تقریبا نا محدود)

جدول مشخصات وزنی و ضخامت لوله پلی اتیلن

جدول فوق بر اساس استاندارد DIN8074 برای تولید این نوع لوله از مواد PE100 و PE80 با ضریب ایمنی ۲۵/۱ و شرایط دمایی ۲۰ درجه و ۵۰ سال فشار کار مجاز تنظیم گردیده است.

جدول قطر و وزن لوله پلی اتیلن آّبرسانی
جدول طول عمر این نوع لوله ها در دما و فشارهای کاری مختلف
جدول قطر و وزن لوله پلی اتیلن آّبرسانی
قیمت لوله های پلی اتیلن پارس زانوس

برای استعلام قیمت به روز تماس بگیرید: 02191015051