کاربرد ها

کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی

کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی

کاربرد لوله پلی اتیلن پارس زانوس در گازرسانی

لوله پلی اتیلن در گازرسانی مثل دیگر صنعت‌ها کاربردهای زیادی دارد. این پلمیر توانسته چند دهه اخیر، انقلابی جدید در صنعت گازرسانی شهری به به وجود آورده است. کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی خودش را انتقال مطمئن و با کیفیت نشان می‌دهد.  لوله های پلی اتیلن در مقیاس محدود، از اوایل دهه ۱۹۶۰ برای گازرسانی به منازل در كشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار‌ گرفته بود. این لوله‌ها توانستند مسیرهای انتقال گاز را ایمن‌تر،  ساده‌تر و با کیفیت‌تر کرد.  نشتی گاز موضوعی نیست که بتوانیم با آن شوخی کنیم یا سرسری از کنارش بگذریم. بنابراین باید بیشترین میزان توجه به لوله گازرسانی داشته باشیم تا جلوی آسیب‌های بزرگ را بگیریم. 

 

 
 

 

برای این‌که کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی را بررسی کنیم، باید کمی از ویژگی های این لوله بدانیم. مزیت لوله پلی اتیلن در گازرسانی این است که پلی اتیلن با انواع گازهای مختلف، واکنش شیمیایی ندارد. برای گازرسانی می توان روی ویژگی های این رزین پرکاربرد حساب کرد.

گازرسانی در

لوله پلی اتیلن در چند دهه اخیر، انقلابی جدید در صنعت گازرسانی شهری به به وجود آورده است. لوله های پلی اتیلن در مقیاس محدود، از اوایل دهه ۱۹۶۰ برای گازرسانی به منازل در كشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار‌ گرفته بود. اما امروزه به خاطر پیشرفت در زمینه ساخت مواد پلی اتیلن، استفاده از این نوع لوله‌ها گسترش چشمگیری یافته  که می‌تواند دلیل معتبری بر کیفیت و قابل اطمینان بودن لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی‌ اتیلن باشد. 

کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی
کاربرد لوله پلی اتیلن گازرسانی

امروزه  بیش از  نود درصد  از لوله‌های نصب شده برای توزیع صنعت گاز طبیعی در آمریکا و کانادا از لوله‌های پلاستیکی استفاده شده که ۹۹ درصد از آنها لوله پلی‌اتیلن هستند. لوله پلی‌ اتیلن در بسیاری از كشورها، نظیر انگلستان، آلمان و اتریش و روسیه مورد توجه قرار گرفته و در ایران نیز در تمام شهرها و روستاها که به تازگی گاز‌رسانی‌ می شوند، تمامی خطوط از لوله پلی‌ اتیلن است. همین موضوع نشان می‌دهد که کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی تا چه اندازه اهمیت دارد.

لوله پلی اتیلن در گازرسانی

با توجه به مزیت‌هایی که گفتیم  و گسترش روز افزون شبكه گازرسانی در سراسر دنیا، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که استفاده از این لوله‌ها در صنعت گازرسانی شهری هر روز بیشتر هم شود. تمام این اطلاعات در حالی است که هنوز شهرهای زیادی در کشور هستند که از این تکنولوژی برای گازرسانی و انتقال گاز استفاده نمی‌کنند یا در حد پایین مورد استفاده قرار گرفته‌اند. مهم‌ترین کاربرد لوله پلی اتیلن در گازرسانی برای صنعت ساختمان سازی است و این صنعت می‌تواند استفاده گسترده ای از این لوله های با دوام و با کیفیت داشته باشد.

در صورتی‌که سرمایه‌گذاران در بخش مسکن و ساختمان‌سازی، تشویق به استفاده از لوله پلی اتیلن برای گازرسانی، آبرسانی و حتی کاورینگ کابل‌ها داشته باشند، ایمنی و دوام را در ساختمان‌ها شاهد خواهیم بود. اتفاقی که باعث بهتر شدن کیفیت زندگی در ساختمان‌های جدید خواهد بود. 

تولید محتوای پارس زانوس

پارس زانوس در اینستاگرام

کاربرد لوله های پلی اتلین

برای لوله کشی در حوزه های گوناگون

نیاز به خدمات سفارشی دارید؟