کاربردهای دیگر, وبلاگ

قفس پرورش ماهی پلی اتیلن

قفس پرورش ماهی پلی اتیلن

قفس پرورش ماهی پلی اتیلن از سال 1974 به عنوان روش جدیدی در نروژ ابداع شد. این قفس‌ها با نوارهایی از لوله پلی اتیلن  طراحی می‌شوند و توانستند قفس‌های محکم تر و با ثبات تری تولید کنند. از سال 1974 بیشتر از 4500 قفس ماهی با این روش در جهان طراحی و اجرا شده است و روز به روز در حال افزایش است. این ابتکار باعث شده که قفس‌های طراحی شده با این روش، استحکام و قدرت بیشتری داشته باشند و در هر مکانی بشود آن‌ها را اجرا کرد.

نوارهای پلی اتیلن که به شکل لوله‌های خمیده و منحنی هستند که دور تا دور فضا را می‌گیرند. برای فضای میانی از پلاستیک مخصوص برای پرورش ماهی استفاده می‌کنند. این قفس‌ها را توی دریا، ساحل و آب‌های پشت سد می‌شود کار گذاشت. حتی آب بندهای خانگی یا محلی هم می‌توانند با این روش، ماهی‌های بهتری پرورش بدهند.

قفس پرورش ماهی پلی اتیلن پارس زانوس

مزیت‌های قفس پرورش ماهی

حوضچه‌های پرورش ماهی که هزینه‌های سنگینی دارد و لایروبی کردن آن، به دردسرش نمی‌ارزد. در عوض قفس پرورش ماهی می‌تواند تمام این هزینه‌ها را بردارد و تمرکز را روی پروش ماهی بگذارد.

  1. جایگزین استخرهای پرهزینه خاکی می‌شود که کندن و آبگیری و مراقبت کردن از آنها دردسرهای خودش را دارد.
  2. به آسانی مدیریت می‌شود و هر زمان که بخواهیم آن را جمع می‌کنیم.
  3. تغذیه ماهی‌ها را می‌توانیم مدیریت کنیم
  4. سلامت ماهی‌ها با توجه به استفاده از قفس پلی اتیلن ساده تر است.
  5. سرمایه گذاری خیلی کمتری نیاز دارد و در کمترین زمان قابل نصب و اجرا است.
  6. اگر آلودگی وارد قفس بشود، خیلی سریع می‌شود آن را درمان کرد و از بین برد.

لوله پلی اتیلن مخصوص پرورش ماهی

اگر چه تا قبل از این در مورد لوله پلی اتیلن در آبیاری و آبرسانی و نوار آبیاری و صنعت و دریا شنیده بودیم، اما قفس پرورش ماهی هم با لوله پلی اتیلن ساخته می‌شود. این پلیمر پرکاربرد به سادگی می‌تواند پیکره قفس را در بر بگیرد و در حجم‌های متفاوت، اجرا شود. تغییر اندازه و قطر قفس با لوله پلی اتیلن خیلی سریع تر اتفاق می‌افتد و دیگر نیازی نیست که برای افزایش مساحت، خاک بیشتری خارج کنیم.

مزیت‌های قفس پلی اتیلن

یکی از مزیت‌های لوله پلی اتیلن که برای استفاده در دریا هم مناسب است، امکان جوش لب به لب یا Bult welding  است. این روش جلوی خوردگی و جدا شدن لوله‌ها در دل آب را می‌گیرد. روند الکترولیتی باعث از هم گسیختگی نمی‌شود و برای موجودات زنده مثل ماهی و آبزیان دیگر، خطری ایجاد نمی‌کند. سلامت آبزیان در قفس پرورش ماهی پلی اتیلن تضمین شده است.

 

تولید محتوای پارس زانوس

پارس زانوس در اینستاگرام

نوشته های مشابه