خرید لوله پلی اتیلن

در خرید لوله پلی اتیلن خود بسیار دقت کنید زیرا که در صورتی که به اشتباه خرید نمایید ممکن است لوله ها دارای کیفیت نسبی و ضعیف باشند که به مرور زمان و یا در حین نصب شما را درگیر مشکلات جدی نماید و مجبور به صرف هزینه های بیشتر جهت تغییر لوله های خریداری شده بگرداند.  اگر فروشنده و خریدار هر دو به منفعت یکدیگر بیاندیشند و به معامله‌ای با فرمول ساده‌ی برد برد اعتقاد داشته باشند لوله پلی اتیلن با کیفیت و ماندگار بفروش می‌رسد و خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت متناسب با کیفیت لوله اتفاق می‌افتد.

 

نکاتی چند در مورد خرید لوله پلی اتیلن

خرید لوله پلی اتیلن به نوبه خود می‌تواند کاری بسیار سخت و دشوار باشد و شما هنگام خرید با اطلاعاتی نامفهوم مواجه شوید که به کار شما نمی‌آید. از همین رو ما چند نکته اساسی در هنگام خرید لوله پلی اتیلن را که باید به آنها دقت نمائید را ذکر می‌کنیم. خرید لوله پلی اتیلن به دلیل استفاده و کاربردهای قابل توجه آن در بخش صنعت راهکارها و نکاتی دارد که اگر به آنها توجه نمائید می‌توانید خریدی عالی داشته و در انجام پروژه صرفه جویی قابل توجهی خواهید نمود.

 

نکات کلیدی

۱-    اولین نکته ای که بایستی در مورد خرید لوله پلی اتیلن دقت داشت این است که لوله خریداری شده حتما حتما نشان استاندارد را داشته باشد.
۲-    دومین نکته که بهتر است در هنگام خرید توجه کرد این است که لوله پلی اتیلن تولید برند معتبری باشد و اطلاعات محصول بر روی آن چاپ شده باشد مانند : نام کارخانه تولید کننده،  تاریخ تولید،  شماره خط تولید، نوع مواد اولیه پلی اتیلن، رده فشار کاری. شما با رجوع به این اطلاعات می‌توانید اطلاعات پایه‌ای در مورد لوله پلی اتیلن را بدست آورده و اگر لوله‌ای یکی از این موارد را نداشت از خرید آن لوله پلی اتیلن مورد نظرمنصرف شوید
۳-    لوله های پلی اتیلن در ایران بر اساس استاندارد INSO 14427-2 موسسه استاندارد ملی ایران تولید می‌شوند و جدول موجود در این استاندارد مرجع تولید و آزمایشگا‌های کنترل کیفیت می‌باشد. سابقا استاندارد DIN 8074 آلمان مرجع بود و آن زمان هنوز استانداردی ملی برای لوله‌های پلی اتیلن تدوین نشده بود که در سالهای گذشته این مسئله رفع گردیده است اما هنوز این استاندارد و جداول آنها میتواند مرجعی برای شما باشد اما در آزمایشگاه‌های مرجع و کنترل کیفیت اعتباری ندارد.

پس از رعایت نکات اشاره شده بهتر است در فازی بعدی از کارخانه سازنده بازدید کنید تا قدم آخر در خرید را نیز انجام داده باشید

 

بازدید از کارخانه سازنده قبل از خرید قطعی

این بازدید نقش بسیار مهمی در خرید لوله پلی اتیلن ایفا می‌کند. در بازدید از کارخانه تولید کننده لوله پلی اتیلن به موارد زیر توجه نمائید :

نکات قابل توجه قبل خرید در بازدید از کارخانه تولید کنندگان لوله پلی اتیلن

– فضا و محیط کارخانه منظم و عاری از عناصر مازاد باشد
–  محل قرار گیری کارخانه در مجموعه‌های صنعتی شناحته شده باشد و به آزادراه‌های کشور دسترسی بدون محدودیت داشته باشد.
– مواد اولیه از طریق سیلو‌ به داخل اکسترودرها تزریق گردد
– محل نگهداری مواد اولیه در سایه و به دور از رطوبت باشد
–  سال ساخت اکسترودرها و دیگر ادوات خط تولید پائین باشد و این دستگاه‌ها جدید باشد
– خط‌ تولید تولید لوله پلی اتیلن به سامانه التراسونیک مجهز باشد
– سیستم خنک کنندگی داخل لوله و خارج لوله پلی اتیلن
– بر روی خط تولید لوله پلی اتیلن , سامانه گراویمتریک نصب باشد
– سیستم‌های جانبی خط تولید ( استخر, برق, کمپرسورها و …. )
– سامانه و فرایند کنترل ابغاد لوله پلی اتیلن در حین و بعد از تولید لوله پلی اتیلن
– واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه
– محل انبارش لوله پلی اتیلن سطحی صاف  داشته باشد
– شیوه حمل و بارگیری لوله‌های پلی اتیلن را مشاهده نمائید.
و …..

مواردی که اشاره شد موارد بسیار مهمی هستند که بایستی در بازدیدها‌ی خود از کارخانه تولید لوله پلی اتیلن به آنها توجه داشته باشید.