نوار تیپ آبیاری پلی اتیلن

واحد فروش قفسه بندی و تجهیزات انبار

02167523

جایگزین مناسب برای انواع لوله ها

نوار تیپ آبیاری پلی اتیلن

نوار تیپ آبیاری لوله پلی اتیلن برای آبیاری قطره‌ای در باغ‌ها و گلخانه‌ها به کار می‌‌رود. صرفه جویی در آب در خشکسالی‌های مداوم و کمبود منابع آبی در بعضی از استان‌ها، باعث شده که به فکر روش های نوین آبیاری بیافتند. با رفتن به سمت خشک‌سالی در سال‌های اخیر، خیلی از کشاورزان نگران محصولاتشان هستند. فقط مناطق خشک و بیابانی نیستند که دچار این معضل شده‌اند. حتی مناطق حاصلخیز مثل شمال کشور هم با کمبود آب برای محصولات خودشان هستند. نوار تیپ آبیاری راهی است که جلوی هدر رفتن بیش از اندازه آب را می‌‌گیرد و باعث بهبود مصرف آن در مزرعه و باغ‌ها می‌‌شود.

نوار تیپ آبیاری و صرفه جویی

بخش زیادی از آب‌های کشاورزی در طول آبیاری در زمین‌هایی ریخته می‌‌شود که گیاهی نیست و نیازی به آبیاری ندارند. این آب‌ها به صورت بخار از مزرعه بیرون می‌‌روند بدون این که باعث باردهی محصولات کشاورزی، درختان و درختچه‌ها باشند. با نگاه دقیق‌تر، این میزان آب هدر رفته می‌‌تواند در جای درست و به میزان لازم به گیاهان داده شود و محصولات کشاورزی بیشتری تولید بشوند. با صرفه جویی در مصرف آب با نوار تیپ آبیاری در روش آبیاری موضعی، کمک زیادی به گلخانه‌ها و مزارع کوچک شده که بتوانند از آب موجود بیشترین استفاده را داشته باشند. 

 

اتلاف آب

در روش استفاده از نوار آبیاری، میزان اتلاف آب نزدیک به صفر درصد است. تمام آبی که به خاک ریخته می‌‌شود، نزدیک به گیاهان و مخصوص آن‌هاست. آبیاری از طریق لوله‌های پلی اتیلن به میزان لازم و در جایی که نیاز دارند انجام می‌‌شود. بعد از مدتی، شاهد شکوفایی باغ و گلخانه‌ای هستیم که تا قبل از این با مصرف آب بیشتر، باردهی کمتری داشته است. 

اتلاف آب در این روش به طور محسوسی پایین می‌اید، به‌طوری که بعد از مدتی باردهی گیاهان با توجه به میزان آب مصرفی، رشد خیلی خوبی می‌کنند. همین نشانه کافی است تا میزان اتلاف آب در روش های سنتی را درک کنیم. 


بیشتر بخوانید:

لوله پلی اتیلن

محصولات لوله پلی اتیلن

لوله آبیاری


روش آبیاری منظم کشاورزی

اگر از نوار تیپ آبیاری استفاده می‌‌کنید، حتماً باید گیاهان به صورت منظم کاشته شوند. فاصله‌ها از طریق روزنه‌های نوار آبیاری تعیین می‌‌شوند و باید با توجه به استاندارد این لوله‌ها، گیاهان را بکارید. با این کار، باغ منظمی خواهید داشت که حتی از نگاه کردن به آن لذت خواهید برد. این نظم به شما کمک می‌‌کند که در فضای کوچک‌تر، گیاهان و محصولات بیشتری داشته باشید. اتفاقی که تا قبل از این ممکن نبود، با نوار آبیاری تبدیل به یک روند در باغ و گلخانه می‌شود.

 

از کاربردهای نوار تیپ آبیاری پلی اتیلن 

نوار تیپ آبیاری قطره ای (تیپ) با قطر داخلی 16.5 میلیمتر و ضخامت 175 میکرون ، با فاصله روزنه های 10 و 20 و 30 سانتیمتر با آبدهی‌های مختلف است.

/cz_title]

کاربرد لوله های پلی اتیلن

برای لوله کشی در حوزه های گوناگون

اطلاعات بیشتر در مورد نوار آبیاری پلی اتیلن

نوار تیپ آبیاری پلی اتیلن
طول مجاز پهن کردن نوار تیپ آبیاری بر اساس نوع نوار