وبلاگ

4 روش برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن

تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن و تکنیک ها

چهار روش برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن

چهار روش برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن درجه یک

قبل از این که سراغ خرید لوله پلی اتیلن برویم، چند نکته اساسی هست که باید به آن‌ها باری تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن دقت کنیم. این نکته‌ها در هنگام خرید لوله پلی اتیلن دست دوم هم کاربرد دارد و می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. ویژگی‌هایی که برای این لوله گفته‌ایم، همگی در مورد لوله درجه یک است که در کارخانه معتبر و با روش پایدارسازی تولید شده باشد. اگر لوله‌ای که خریداری کردید با کیفیت نباشد، عملاً هزینه خرید آن را دور ریخته‌اید.

لوله پلی اتیلن درجه یک، حداقل 50 سال عمر می‌کند، در شرایط طبیعی و دمایی سخت، کیفیتش را از دست نمی‌دهد، یخ نمی‌زند و ذوب نمی‌شود، تغییر شکل نمی‌دهد و ثابت می‌ماند. ویژگی‌هایش در شرایط سخت محیطی مثل آفتاب سوزان یا یخبندان، تغییر نمی‌کند. قدرت تحمل فشار بسیار بالا را دارد و به همین دلیل در آتش‌نشانی و انتقال آب در دریا استفاده می‌شود. برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن باید دقت بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم از مزایای این لوله استفاده کنیم. در غیر این صورت، مثل این‌است که به جای پارچه، از دستمال کاغذی استفاده کنیم. 


مطالب مرتبط:

لوله پلی اتیلن چیست؟ راهنمای خرید

لوله پلی اتیلن دست دوم بخریم یا نه؟


لوله دست دوم بخریم یا نه؟

بالا رفتن قیمت مواد اولیه باعث شده که خیلی از کارفرماها، به دنبال خرید لوله دست دوم بیافتند، بدون این‌که بدانند کیفیت لوله را چه‌طور ارزیابی کنند. گاهی وقت‌ها به جای لوله دست دوم، لوله‌های اسقاط و بی‌کیفیت را به فروش می‌رسانند. کیفیت لوله پلی اتیلن دست دوم به قدری پایین است که گاهی تا دو سال هم عمر نمی‌کند. اما بعضی فروشندگان با فروش لوله‌ بی‌کیفیت به جای لوله دست دوم، به کسب و کار شما آسیب می‌زنند. اهمیت تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن در این است که از کسب و کار خود محافظت می‌کنید.

تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن و خرید باز هم تاکید می‌کنیم که تمام ویژگی‌هایی که برای لوله پلی اتیلن گفته شده، درباره لوله با کیفیت و درجه یک است. لوله‌هایی که عملیات پایدارسازی، تولید و اتصال آن‌ها به درستی انجام نشده، هرگز کیفیت لوله درجه یک را ندارند و گاهی برعکس تمام این ویژگی‌ها را از خودشان نشان می‌دهند. در نتیجه با خرید چنین لوله‌هایی، به مزرعه، دامداری، ساختمان و مسیر لوله‌کشی، آسیب جدی وارد می‌شود.


جج}چ}تکنیک

تکنیک‌های تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن

این تکنیک‌ها برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن درجه یک هستند و اگر این  ویژگی‌ها در لوله وجود نداشته باشد، یعنی در حال خرید محصول اشتباهی هستید. فقط کافی است به چند نکته خیلی مهم در مورد لوله دقت کنید. مخصوصاً اگر این لوله را قرار است به صورت دست دوم خریداری کنید و برایتان اهمیت دارد که لوله با کیفیتی باشد.


یک: درج تاریخ و نام تولید کننده

مهم ترین بخش لوله که باید قبل از خرید بررسی کنید، تاریخ تولید لوله و نام کارخانه و کارگاهی است که لوله در آن تولید شده است. تمام لوله‌های شرکت پارس زانوس، با نام این شرکت و تاریخ تولید به بازار عرضه می‌شود. در نتیجه اگر این لوله‌ها به خوبی تولید نشده باشند، نام شرکت و تاریخ تولید، به درستی روی آن حک نشده‌ است. 

قبل از خرید لوله، حتماً به تاریخ و نام شرکت تولید کننده دقت کنید. حتی بهتر است که نام شرکت را در گوگل جستجو کنید تا از وجود چنین شرکتی مطمئن شوید. ممکن است حتی نام تولید کننده روی آن وجود داشته باشد، اما وجود خارجی نداشته باشد. برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن ختماً باید در مورد شرکت تولید کننده، اطلاعات خیلی بیشتری به دست بیاورید. 


دو: رنگ لوله پلی اتیلن

رنگ خام لوله پلی اتیلن، سفید است. اما با توجه به اضافه شدن کربن در تولید این لوله، به رنگ سیاه در می‌آید. اگر کربن به خوبی اضافه نشده باشد یا عملیات پایدارسازی کامل نشده باشد، احتمالاً دارای رنگ‌دانه‌های سفید است که نشانه واضحی از بی‌کیفیت بودن لوله است. رنگ لوله پلی اتیلن باید یکدست سیاه باشد تا از کیفیت لوله مطمئن شوید.


سه: انعطاف لوله پلی اتیلن تک جداره

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های لوله پلی اتیلن در این است که لوله تک جداره، کاملاً قابل انعطاف است و نمی‌شکند. برای اطمینان از کیفیت لوله، تا جای ممکن آن را خم کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی سالم و مطمئن است. این لوله‌ها در برابر خراشیدگی، جویده شدن، پارگی و… ایمن هستند. پس نباید هیچ کدام از ابزارهای ساده مثل چاقو، کلید، سوهان و… روی آن مشکلی ایجاد کند. برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن حتماً تلاشی برای خدشه وارد کردن به آن بکنید. 

از آن جا که این لوله‌ها باید در شرایط محیطی مختلف، ثبات خودشان را حفظ کنند، پس انعطاف پذیری خوبی را باید از خودشان نشان بدهند. این انعطاف باید به شکلی باشد که در هر مسیری خم شود، اثری از پارگی یا شکستن روی لوله پیدا نشود.  


چهار: مشکل اتصالات

این مشکل خودش را زمانی نشان می‌دهد که لوله را جایی نصب کرده باشند. اگر لوله را قرار است به صورت خام خریداری کنید، احتمالاً در مورد این موضوع، نمی‌توانید چیزی را بررسی کنید. لوله‌های با کیفیت، به خوبی متصل می‌شوند، زحمت نصاب را کاهش می‌دهند و سرعت اجرای آنها به شدت بالا است.

خرید لوله بی کیفیت، نه تنها مشکلات زیادی را برای نصب ایجاد می‌کند، بلکه مهم‌تری ویژگی این لوله را زیر سوال می‌برد. لوله کشی با پلی اتیلن، باعث می‌شود که سرعت اجرا تا چند برابر پایین بیاید.  


تکنیک آخر تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن

بهترین راه این است که برای اطمینان از محصول نهایی، از فروشنده معتبر خرید کنید. تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن دست دوم می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد و امکان اشتباه در آن بالا است. تضمینی برای کیفیت لوله نخواهید داشت و این مشکل به سرعت شما را به چالش می‌کشد. مخصوصاً در هنگام انتقال آب، یا انتقال فاضلاب، این مشکل می‌تواند تبدیل به یک بحران شود.

پس حتماً قبل از خرید، برای تشخیص کیفیت لوله پلی اتیلن از مشاوران ما کمک بگیرید. حتی اگر قرار است لوله دست دوم تهیه کنید، می‌توانید از مشاوره شرکت پارس زانوس استفاده کنید.

تولید محتوای پارس زانوس 

نوشته های مشابه