از مهمترين و پر مصرف ترين وسايل سیستم‌های آتش نشانی می باشد و يکي از واحدهاي مهم در تأسيسات صنعتي از جمله نيروگاهها واحد آب آتش نشاني است. شرکت پارس زانوس با تامین لوله و اتصالات پلی اتیلن پروژه‌های نیروگاهی ,پتروشیمی و ساختمانی عظیم سیستمهای آتش نشانی سال‌هاست که به عنوان بهترین گزینه مورد استفاده پیمانکاران و مجریان سیستم‌های آتش نشاني قرار گرفته است.
لوله‌های پلی اتیلن آتشنشانی مسائل و مشکلات عمده‌ای از قبیل خوردگی میکروبی , نداشتن استحکام در برابر زمین لرزه, سختی اجرا و ... که در تمام سيستمهاي قدیمی آتشنشانی که به نحو ي با آب سر و کار دارند را برطرف نموده است و لوله‌های پلی اتیلن به انتخاب اول برای اجرای سیستم‌های آتشنشانی بدل شده است.
لوله و اتصالات سیستم آتش نشاني با توجه به حساسیت بالای ایمنی باید دارای مشخصات منحصر بفردی باشد که این سیستم‌ها را همیشه آماده بکار نگه دارد که در زمان ایجاد حادثه بتواند جلوی فاجعه‌هاي بزرگ را بگیرد.لوله و اتصالات پلی اتیلن پارس زانوس به صورت یکپارچه (اتصالات از همان مواد اولیه و لوله‌های تولید شده ,تولید میشود) و از بهترین مواد اولیه PE100 مشکی (Borouge , Basell ) تولید میشود که با داشتن مشخصات فنی عالی و منحصر بفرد براي تحمل فشار‌های بالای کاری از 4 تا 25 بار تولید شده است.
مزایا و ویژگی‌های این نوع لوله ها به صورت خلاصه در ذیل ذکر شده است.
1. وزن کم
2. عدم نشت
3. رسوب ناپذیری
4. داشتن عمر طولانی
5. مقاوم بودن در برابر ضربه
6. مقاوم بودن در برابر سایش
7. مقاوم در برابر حلال های آلی
8. مقاومت در برابر مواد شیمیایی
9. مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
10. مقاوم در برابر اشعة فرابنفش آفتاب
11. عدم نیاز به پوشش و حفاظت کاتدی
12. مقاوم در برابر حمله جوندگان و ریز جاندارها
13. استحکام و انعطاف پذیری بالا و قابلیت تحمل تنش
14. سهولت در نصب و اجرای سریع و حمل و نقل آسان
15. امکان استفاده از انواع اتصالات (اتصالات متنوع و تقریبا نا محدود)
با ما در تماس باشید