Your short address
02100000000
09120000000
شرکت تولید کننده پلی اتیلن | شرکت پلی اتیلن پارس زانوس انواع لوله های پلی اتیلن تک جداره آبرسانی و آبیاری تحت فشار را با کاربردهاي بسيار وسيع | جدیدترین تجهیزات و برترین تکنولوژِی

لوله پلی اتیلن

حفاظت از کیفیت آب با لوله پلی اتیلن

جیمز روپر، مدیر بخش زیربنایی نصب لوله پلی اتیلن ، در مورد پیچیدگی هایی در مورد نصب لوله های مانع در زمین های آلوده بحث می کند

با اتکاء به سایت های فرسوده شده بیشتر از محل های کشت شده، که اجازه می دهد حجم بیشتری از مسکن ساخته شود، خطوط لوله قابل اعتماد برای انتقال حجم زیادی آب آشامیدنی برای خانه های جدید مورد نیاز است. با این حال، از آنجا که آلاینده ها اغلب در زمین وجود دارد، بحث های زیادی در مورد بهترین راه حل ها برای اطمینان از حفظ آب آشامیدنی سالم وجود دارد.

این مقاله برای استفاده از شرکت های آب، سازمان های غیر انتفاعی، توسعه دهندگان و مشاوران در حین برنامه ریزی، طراحی و ساخت شبکه های آب و / یا خدمات در مکان های کشت داده شده، با هدف اطمینان از انتخاب مواد مناسب برای لوله های آب زیرزمینی .

توسعه دهندگان باید تجزیه و تحلیل خاک با هزینه ای را انجام دهند تا مشخص شود که زمین دارای مواد مضر است. با این حال، هنگام بررسی سایت های کشت داده شده، بسیار مهم است که توسعه دهندگان، طراحان و پیمانکاران با آب و برق مشغول به کار باشند، زیرا آنها در نهایت نیاز به تأیید هر گونه مواد لوله برای یک سیستم جدید تامین آب دارند.

ساخت لوله پلی اتیلن

با توجه به مواد و سیستم های لوله کشی برای استفاده از منابع آب در مکان های کشت داده شده، نکته حائز اهمیت این است که تعیین کنیم آیا زمین در معرض خطر آلودگی است یا خیر. تحقیقات صنعت آب در انگلستان (UKWIR) راهنمایی هایی را در قالب "راهنمایی برای انتخاب لوله های تامین آب برای استفاده در سایت های زمینه بارگیری" ارائه شده در سال 2011 ارائه می دهد.

تولید لوله پلی اتیلن

اکثر مقامات آب در حال حاضر تصریح می کنند که سایت های کشت قارچ باید تحت روش UKWIR مورد ارزیابی قرار بگیرند که شامل مطالعات دسکتاپ، پیاده سازی سایت و بررسی سایت از جمله نمونه های چندین نمونه خاک می باشد. پس از آن ابزارهای نرم افزاری تمام داده های ارائه شده توسط توسعه دهنده یا پیمانکار را برای تأیید مواد لوله پلی اتیلن مورد استفاده، براساس سطح تعیین شده در جدول انتخاب لوله در سند UKWIR، ارزیابی خواهند کرد.

انواع لوله پلی اتیلن

حیاتی است که مواد لوله مناسب به عنوان هیدروکربن ها انتخاب شده اند، مانند بنزین، دیزل، سوخت گرما و...، که اغلب در فرایندهای صنعتی استفاده می شود، می تواند از طریق لوله های پلاستیکی استاندارد نفوذ کند و آب آشامیدنی حمل می شود. هیدروکربن ها همچنین می توانند به لوله ها آسیب برسانند و به علت ترک خوردگی محیط زیست و یا خوردگی لوله های فلزی باعث شکست آنها شود. آلودگی لوله ها و شکست ها نه تنها به محیط عمومی و محیط اطراف آسیب می رساند، بلکه می تواند جریمه های سنگینی را برای ابزار آب، توسعه دهنده و پیمانکار ایجاد کند.
تنها راه محافظت از عموم مردم حفاظت شده است، و هر آلاینده هایی که در محل های کشت داده شده در محل های کشت شده قرار دارند نمی توانند در تامین آب نفوذ کنند، استفاده از موادی است که به هیدروکربن ها نفوذ نکنند. جدول انتخاب لوله شامل دستورالعمل UKWIR است که مواد لوله برای استفاده با انواع آلاینده های شناسایی شده در تحقیق سایت امن است.

توزیع لوله پلی اتیلن

لوله های پلاستیکی پلی اتیلن (PE) و لوله پلی اتیلن PVC مقاوم در برابر نفوذ بسیاری از آلاینده ها نیستند و فقط باید در صورت نیاز به کار مجدد برای حذف تمام خاک آلوده استفاده شوند. با این حال، هزینه های بالا برای حذف خاک آلوده، همراه با نمونه گیری و تجزیه و تحلیل تکمیل مربوطه، به طور قابل توجهی هزینه های پروژه را افزایش می دهد.
در حالی که فولاد پیچیده شده، آهن پیچیده شده، لوله مسی و پلی اتیلن با لایه آلومینیومی (PE-Al-PE) یک مانع مؤثر برای اکثریت آلاینده ها هستند، لوله مانع PE-Al-PE تنها مواد مورد آزمایش است مانع ایمنی در برابر تمام آلودگی های شناخته شده از جمله ماهیت غیر معدنی ایجاد می کند.

این امر منجر به بحث زیادی میان مقامات آب، توسعه دهندگان و پیمانکاران در مورد این که آیا تحقیقات سایت و تجزیه و تحلیل خاک در صورت نصب لوله های مانع مورد نیاز است. اگر چه بیانیه قطعی برای اینکه چگونه مقامات آب باید با این موضوع مقابله کنند وجود ندارد

، UKWIR راهنمایی زیر را ارائه می دهد: "گروه فرماندهی پروژه UKWIR تصمیم گرفته است که یک لوله مانع PE-Al-PE، حفاظت کافی برای تامین آب آشامیدنی را در همه موارد فراهم کند سایت های کشتیرانی اگر لوله های مانع مشخص شده باشند، نیازی به انجام نمونه گیری و تجزیه و تحلیل خاک نیست و شاید در بعضی موارد راه حل ارزان تر باشد. بنابراین منطقی است که انتظار می رود همه شرکت های آب استفاده از لوله های مانع را در همه شرایط به عنوان یک رویکرد پتو "قبول کنند."
در حالی که هر یک از مراجع آب دارای فرایند فردی خود است، اکثریت از لوله های PE-Al-PE که بدون بررسی سایت ها نصب می شوند، پذیرفته می شوند. با این وجود، به پیمانکار یا توسعه دهنده منتهی می شود تا تصمیم بگیرد که آیا بررسی سایت مورد نظر است یا خیر، با انتخاب لوله بر اساس یافته های این گزارش ساخته شده است. یک استدلال قوی وجود دارد که اگر هزینه بررسی سایت بیش از هزینه نصب لوله سد باشد، تعیین نوع لوله سد برای همه سایت های کشت داده شده بدون توجه به سطوح خاص آلاینده ها، راه حل ارزان تر خواهد بود.

با توجه به ایمنی اولویت شماره یک در سایت های کشت قهوه ای، انتخاب مناسب ترین لوله برای شرایط سایت بسیار حیاتی است، اما عوامل دیگری نیز برای توسعه دهندگان و پیمانکاران، مانند تکنیک های نصب و راه اندازی، نیازهای تعمیر و نگهداری و طول عمر سیستم وجود دارد . هزینه های تمام شده زندگی به طور کلی برای تمام شرکت های زنجیره تامین تبدیل شده اند، با توسعه دهندگان لوله های تحت فشار بیشتر برای نشان دادن صرفه جویی در هزینه های کل دوره زندگی و آب و برق آهسته، اما قطعا به یک مدل Totex حرکت می کند.
در حالی که مواد فلزی مانع قوی در برابر اکثر هیدروکربن ها می شوند، آنها نمی توانند همان مزایای نصب را به عنوان سیستم های لوله سد PE-Al-PE ارائه دهند. ماهیت لوله های پلی اتیلن سبک وزن، همراه با فرایند سریعتر و ساده تر الکترود، موجب صرفه جویی در زمان و هزینه های قابل توجه در سایت می شود. در حالی که سوراخ صاف PE مقاوم در برابر خوردگی است، اطمینان از جریان در طول عمر سیستم محدود نمی شود، ارائه بازده عملیاتی بهینه در طول عمر سیستم.

روش سادهتر و سریعتر هماهنگی، منافع واضح را ارائه می دهد، با این وجود نصب صحیح این سیستم میتواند اطمینان از اینکه نقاط ضعف یا مسیر نشت در سیستم وجود نداشته باشد را حاصل کند. هر سیستم لوله های مانع متفاوت است و بنابراین برای پیمانکاران خوب است که اطمینان حاصل شود که هر سازنده ای که در سایت های کشت شده کار می کند، یک جلسه تمرین تولید کننده شرکت می کند تا اطمینان حاصل شود که این سیستم کاملا مجهز به نصب است.
حفاظت از-خط توسط سعی و اعتماد به طور کامل سیستم مانع لوله و اتصالات، توسط مقامات آب، توسعه دهندگان و پیمانکاران به عنوان یک راه حل اثبات شده برای حمل و نقل امن حمل و نقل آب برای بیش از 20 سال انتخاب شده است. خط حفاظت، صرفنظر از نیاز به تحقیق در مورد سایت های پر هزینه و نمونه های خاک، یک راه حل مقرون به صرفه است

 

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Attachments (0 / 1)
Share Your Location
Type the text presented in the image below
لوله پلی اتیلن

محصولات لوله پلی اتیلن

صنعت تولید لوله پلی اتیلن و دیگر محصولات آن در پنجاه سال گذشته پیشرفت‌هایی در راستای بالاتر بردن کیفیت داشته است که خود را به عنوان جایگزین مناسبی برای انواع دیگر لوله‌ها اعم از فولادی, چدنی و PVC و... مطرح نموده است. امروزه سيستم هاي لوله کشی پلی اتیلن (HDPE) در حوزه وسیعی از خطوط لوله شهری، صنعتی، دریایی، حفاری، دفن زباله و کشاورزی به کار می روند. کاربرد مطلوب لوله‌های پلی اتیلن در موقعیت هایی چون سطح زمین،حالت مدفون، شناور و سطوح زیر دریا آزمایش و به اثبات رسیده است.

تاریخچه لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن برای اولین بار در دهه 50 میلادی در پروژهای گازرسانی آمریکا استفاده شد و این موضوع در اروپا از دهه 70 میلادی، درکشور های انگلیس و فرانسه آغازگردید . میزان مصرف 151 کیلومتر در سال 1955 به 160000 کیلومتردر سال 1970 رسید و امروزه 90 درصد از شبکه توزیع گاز در آمریکا با استفاده از لوله پلی اتیلن است . تجارب، مشخصات، استانداردها و دانش فنی تولید لوله های پلی اتیلن در اروپا از طریق ارتباط و هم کاری فنی با معتبرترین تولیدکننده لوله پلی اتیلن گاز رسانی اروپا به ایران منتقل شد . تولید لوله پلی اتیلن گاز رسانی در یکی از شرکت های داخلی از سال 1378 با متراژ 5 کیلومتر به 1800 کیلومتر در سال 1382 رشد یافت .

کاربرد لوله پلی اتیلن در هوارسانی

هوارسانی و تهویه در پروژه‌های عمرانی , ساختمان‌ها , و تونل‌ها امری ضروریست که باید بتوان آنها را سریع اجرا نمود و در سریع‌ترین زمان ممکن مکان آنها را عوض کرد و به طول آنها افزود و یا کم کرد و پایان  پروژه خیلی سریع از محل پروژه جمع‌آوری کرد. برای حل اين مشکل تا كنون تلاش‌های زيادي صورت گرفته است. استفاده ازآلياژهای مختلف با پوشش گوناگون از راه‌حل هايی است كه تا بحال برای رفع  مشکل به كار رفته است بدون اینکه هيچ کدام  پاسخی قطعی به مشكل داشته باشند.

دلایل استفاده از اتصالات پلی اتیلن در لوله پلی اتیلن

در بسیاری از  زیر ساخت ها از لوله پلی اتیلن استفاده میشود به این منظور برای این لوله ها و خط لوله ها باید از اتصالات پلی اتیلنی هم استفاده شود تا امنیت کامل را در اختیار داشته باشیم. اتصالات پلی اتیلن در نمونه های مختلفی مانند :  الکتروفیوژن و جوشی و پیچی، معرفی می شوند و کاربردهای آن ها در زیر ساخت ها و کاربرد مختلف متفاوت است و به پروژه بستگی دارد.

خرید و فروش لوله پلی اتیلن

برای خرید لوله پلی اتیلن باید به غیر از قیمت به نکات دیگیری نیز توجه نمائید که پیشنهاد میکنیم صفحه خرید لوله پلی اتیلن را مالعه نمایید و از مطالب آن به عنوان راهنمایی استفاده کنید و توصیه‌های ارئه شده را حتما بکار ببندید تا محصولی درجه یک را تهیه نمائید و از خرید لوله پلی اتیلن راضی باشید.
لازم به ذکر است که جهت کاربردهای حساس و تحت فشار و یا پروژه‌ای که جوش پلی اتیلن در آن نیاز هست باید از لوله‌های با کیفیت بالا استفاده کرد و متاسفانه اغلب تولید کنندگان لوله پلی اتیلن از ضایعات در لوله‌های تولیدی خود استفاده می‌کنند.

 

 

 


 

No items in cart

Today 42

Yesterday 59

Week 268

Month 5008

All 148265

 •  
  Address:
  Your short address...
 •  
  Phone:
  Phone number...
 •  
  Mobile:
  Cellphone number...
 •  
  Fax:
  Fax number...
 •  
  Email:
  Email address...
 • Contact Page

All rights reserved.

Top
Btm
?